Lehké opravy nádrží

oprava-nadrze-lehka-th.jpg

Lehká oprava řeší případnou netěsnost, korozi či mechanickou závadu jen na přechodnou dobu. Většina lehkých oprav se provádí za plného provozu nádrže to znamená že obsah nádrže nemusí být vypuštěn. Pro trvalé odstranění případné závady je potřeba povést opravu střední nebo generální.

Střední opravy nádrží

oprava-nadrze-stredni-th.jpg

Poškozené šrouby se vyměnění, spoje se z vnitřní strany očistí, odmastí a přetmelí souvislou vrstvou tmelu tak, aby byly zakryty nechráněné okraje plechů. Poškozená místa na plechách se opraví přetmelením. Kotevní pásek se vymění za nový. Po kontrole stavu podlahy se poškozené místa opraví a celá podlaha se očistí a natře epoxydovým nátěrem.

Generální opravy nádrží

oprava-nadrze-generalni-th.jpg

U toho typu opravy se domontuje 80% plechů které se renovují nebo vyměnění za jiné renovované. Renovované plechy budou namontovány pomocí nového spojovacího a těsnícího materiálu. U nedemontovaných lubů budou vyměněny špatné šrouby, ostatní postup opravy je shodný s opravou střední včetně výměny kotevního pásku a opravy podlahy.

Kompletní generální opravy nádrží

oprava-nadrze-kompletni-th.jpg

U toho typu opravy se domontuje 80% plechů které se renovují nebo vyměnění za jiné renovované. Renovované plechy budou namontovány pomocí nového spojovacího a těsnícího materiálu. U nedemontovaných lubů budou vyměněny špatné šrouby, ostatní postup opravy je shodný s opravou střední včetně výměny kotevního pásku a opravy podlahy.

Zvýšení kapacity nádrží

navyseni-kapacity-nadrze-th.jpg

U smaltovaných nádrží typu Vítkovice je možné za určitých technických předpokladů zvýšit užitný objem nádrží. Navýšení musí předcházet revizní prohlídka, posouzení a vyjádření statika. Ve většině námi řešených případů navýšení kapacity, musela být souběžně provedena střední nebo generální oprava nádrže.

Zastřešení nádrží

zastreseni-nadrze-th.jpg

Provádíme dodatečné zastřešení smaltovaných nádrží několika typy střešních systémů. Průměry nádrží 6 a 8,5m dokážeme zastřešit oboustranně smaltovanými plechy včetně technologických otvorů a přírub. Pro zastřešení větších průměrů nádrží používáme buď plachty nebo kompletní hliníkovo-plastový systém OptiDome firmy Harvestore.

Další příčiny netěsnosti nádrží

netesnost-002-m.png

Další příčinou netěsností nádrže může být podlaha a kotevní pásek, u kterých díky omezené životnosti těchto materiálů je nutné provést opravu či výměnu. Nejčastěji dochází ke zkorodování krajních částí podlahy a kotevního pásku. Tyto díly jsou vyrobeny pouze z černého kovu a jsou ošetřeny speciálními nátěry, ty mají taktéž stanovenou svou maximální životnost. Samozřejmě je nutné podotknout, že dosavadní životnost 20 let bez jakékoliv údržby nebyla malá.

Zákonná norma ukládá všem vlastníkům skladovacích nádrží provádět každých pět let kontrolu těsnosti která musí být provedena tzv. vodní zkouškou. Provedení této vodní zkoušky je součástí každé naší revizní prohlídky.

Mimo již zmiňované práce jsme schopni nabídnout kompletní modernizaci Vašich stávajících technologií, jejich výměnu za novější, modernější a energeticky úspornější.

S opravami nádrží máme mnohaleté zkušenosti

prohlidky-002-m.png

V naší každodenní praxi čerpáme ze zkušeností dlouholetého pracovníka Vítkovic, který v roce 1995 založil vlastní firmu, ta v oblasti staveb, oprav sil a nádrží působila u nás i po celé Evropě do roku 2008. Od tohoto roku se píše novodobá historie firmy MORKUS Morava s.r.o. Neustále čerpáme z těchto dlouholetých zkušeností, i když stále více převažují zkušenosti naše vlastní, podložené nemalou řádkou dokončených staveb, oprav a renovací. Stále se ale zdokonalujeme, učíme a získáváme nové zkušenosti v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví.

Naší hlavní prioritou je maximálně spokojený zákazník a 100% odvedená práce.

Zadejte opravu své smaltované nádrže odborníkům, my Vám garantujeme záruku na opravu 5 let a životnost celé opravy 15 let.

Ukázky závad u smaltovaných nádrží najdete ve fotogalerii: fotogalerie.png

Tabulka velikostí smaltovaných nádrží je ZDE

Pro stažení stránky ve formátu PDF klikněte na ODKAZ

Akční nabídky