Posklizňové linky

posklizňové linky

Na tomto webu naleznete návod jak posuzovat nejdůležitějších části posklizňové linky – potřebné pro čištění, sušení či následné skladování. Při rozhodování o nákupu nové technologie doporučujeme vždy důkladně posuzovat všechny parametry nabízených řešení a to včetně posouzení nákladů na následný provoz.

Naskladnění zrnin

naskladnění zrnin

Dopravníky na obilí jsou určeny na dopravu obilovin a zrnin. Nabízíme dopravníky na obilí jako jsou redlery, korečkové elevátory, kombinované redlery elevátory, příjmové vany, šnekové dopravníky, pásové dopravníky a obilní pumpy. Mechanický způsob plnění je nejrozšířenější, protože dosahuje vysoké výkonnosti při minimálních provozních nákladech.

Vykladnění zrnin

vyskladnění zrnin

Dopravníky na obilí jsou určeny na dopravu obilovin a zrnin. Nabízíme dopravníky na obilí jako jsou redlery, korečkové elevátory, kombinované redlery elevátory, příjmové vany, šnekové dopravníky, pásové dopravníky a obilní pumpy. Mechanický způsob plnění je nejrozšířenější, protože dosahuje vysoké výkonnosti při minimálních provozních nákladech.

Čističky zrnin

čistička obilí

Čističky obilí jsou určeny pro všechny provozy, kde se provádí čištění a předčištění obilí a dalších zemědělských plodin. Na těchto strojích je možné čistit všechny druhy zemědělských plodin podle použitých sít. Důležitou vlastností moderních čistících strojů je oddělení lehkých nečistot a příměsí. To lze dokonale provést pouze za pomoci vzduchového čištění.

Sušárny zrnin

sušárny zrnin

Dobu sklizně ovlivňuje velké množství faktorů a sušárny zrnin umožňují pěstitelům provést sklizeň tehdy, kdy je to nutné a zrnina se dosuší na vlhkost, která je vhodná pro skladování. Použitím sušáren zrnin dochází ke značnému omezení rizik a ztrát. Začněte se sklizní dříve a minimalizujte tak možné ztráty způsobené poničením, potlučením a položením obilí.

Skladování zrnin

skladování zrnin

Skladování zrna v suchém stavu vychází z poznatku, že v obilí s malým obsahem vody probíhají všechny fyziologické procesy pomalu, omezuje se rozmnožování a škodlivá činnost mikroorganismů a skladištních škůdců. Využívá se metody zchlazování a aktivního větrání. Totiž při nízké teplotě se životní činnost všech živých složek snižuje nebo zcela zastavuje.

Sušárny obilí

susarny-obili-001-min.png

Pro potřebu snížení obsahu vody v obilovinách jsme schopni dodat v různých výkonových úrovních stacionární sušičky zrnin kontinuálního provedení. Sušárny jsou vyrobeny z kvalitních a ušlechtilých materiálů, které zaručují dlouhou životnost a odolnost. Sušárny je možné dodat s hořáky v provedení na zemní plyn nebo LTO.

Sušičky obilí a kukuřice

susarny-obili-002-min.png

Sklizené zrno se běžně dosušuje při skladování, ať už v halových skladech nebo pomocí aktivního provětrávání v silech. Někdy však tento způsob není dostačující. Vlhké zrno může plenivět a hrozí rovněž zamoření obilí škůdci, což způsobuje nemalé ekonomické ztráty. Moderní způsob posklizňového zpracování obilovin se většinou neobejde bez procesu sušení obilí. Sušička obilí je zařízení, pomocí kterého snížíme obsah vody v obilovinách , je možné sušit i kukuřici a tím prodloužit dobu jejího skladování. Pro dosažení vysoké kvality uskladnění zrnin a kukuřice je nutné zabezpečit dostatečné provzdušňování obilních sil.

Sušení zrnin

susarny-obili-003-min.png

Znakem námi dodávaných sušiček obilí je bezesporu jejich spolehlivost a velmi úsporný provoz. Zemědělcům dodáváme sušičky ve stabilním i mobilním provedení kde sušící agregáty jsou poháněny motory na naftu, lehký topný olej, zemní plyn, propan-butan nebo metan. V případě, že uvažujete o modernizaci či výstavbě nové posklizňové linky, ozvěte se nám, rádi vám navrhneme nejlepší možné řešení pro váši budoucí investici do zpracování a skladování zrnin.

Cílem společnosti Morkus Morava s.r.o je trvale udržovat a posilovat důvěru a spokojenost našich zákazníků. Poskytujeme kvalitní a komplexní dodávku služeb v oboru demontážních a montážních prací pro zemědělství i průmysl.

Ukázky sušáren obilí najdete ve fotogalerii: fotogalerie.png

Pro stažení stránky ve formátu PDF klikněte na ODKAZ

Akční nabídky