Rovné dno
Schéma sila s rovným dnem

Obilní sila jsou v provedení s rovným dnem pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání může být podlaha opatřena odvětrávacími kanály do který vhání vzduch provzdušňovací ventilátory. Vyskladňování je prováděno pomocí vyhrnovacího zařízení umístěného uvnitř sila na dně.

Betonová výsypka
Schéma sila s vestavěnou betonovou výsypkou

Obilní sila v provedení s vnitřní betonovou výsypkou jsou pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání může být silo opatřeno odvětrávacími kanály do který vhání vzduch provzdušňovací a protikondenzační ventilátory. Betonová výsypka slouží k vyskladňování sila. Při použití betonové výsypky se zmenší kapacita sila.

Vestavba do sila
Speciální vestavby do sil

Další možností vyskladňování smaltovaných nebo pozinkovaných sil je namontování speciální kovové vestavby. Vestavby je možné namontovat i do sil v provozu. Tyto mohou být kuželovité nebo šikmé. Sila mohou být opatřena systémem aktivního odvětrávání pomocí provzdušňovacích a protikondenzačních ventilátorů. Střecha je opatřena výduchy.

Falešné dno
Silo s falešným dnem

Obilní sila jsou v provedení s falešným dnem pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání uskladněných zrnin je podlaha opatřena odvětrávacími průduchy do kterých vhání vzduch provzdušňovací ventilátory. Vyskladňování obsahu je prováděno pomocí vyhrnovacího zařízení umístěného uvnitř sila na falešném dně.

Skladovací sila

Skladovací sila 01

Nabízíme komplexní služby v oblasti skladování materiálů v silech. Sila jsou tradičním způsobem řešení skladovacích potřeb pro mnoho oborů. Naše služby pokrývají celý proces realizace, od projekčních prací až po dodávku a montáž sil. Uspokojíme potřeby našich zákazníků jak v oblasti dodávek nejmodernějších pozinkovaných sil, tak v oblasti dodávek a renovací starších smaltovaných sil typu Vítkovice. Neustále hledáme nové možnosti a způsoby, jak řešit standardní i specifické potřeby našich zákazníků v oblasti skladovacích sil. Naše řešení vždy vycházejí z individuálního přístupu ke každému zákazníkovi.

Výhodnost plechových sil

Skladovací sila 03

Velmi rozšířeným způsobem skladování obilí, je skladování v silech. S pohledu zastavěné plochy a ceny jsou velmi výhodné kruhové sila vyrobené z pozinkovaných plechů mající ploché dno. Pro menší sila je možné používat hladké plechy pro sila z větší kapacitou než 500 tun plechy vlnité nebo trapézové. Stěny a střecha se vyztužují pomocí ocelových profilů a vše je sešroubováno pevnostními šrouby. Pro snadný přístup pod silo a samospádné vyprazdňování se sila doplňují kuželovou výsypkou. Montovaná válcová sila dodáváme v mnoha různých velikostech. Kvalitní povrchová úprava celé konstrukce sila žárovým zinkováním zaručuje dlouhou životnost bez nutnosti údržby.

Tabulka velikostí pozinkovaných sil s rovným dnem je ZDE

Tabulka velikostí pozinkovaných sil s kuželovou výsypkou je ZDE

Smaltovaná obilní sila z renovovaných Vítkovických plechů

Skladovací smaltovaná sila 02

Renovovaná smaltovaná sila jsou dostupná v průměru 6,0 a 8,57 m, vždy s úpravou pro aktivní větrání s možností krátkodobého uskladnění zrna až do vlhkosti 20% či s možností vlastního dosušení z vlhkosti 18%! Vždy je dodáván nový (vysoce pevnostní) spojovací materiál a těsnící tmel. Životnost renovovaných dílů je 20 let.

Ukázky pozinkovaných sil najdete ve fotogalerii: Fotogalerie pozinkovaných sil

Ukázky smaltovaných sil najdete ve fotogalerii: Fotogalerie smaltovaných sil

Tabulka velikostí smaltovaných sil je ZDE

Pro stažení stránky ve formátu PDF klikněte na ODKAZ

Akční nabídky