Lehké opravy sil

lehke-opravy-sil-min.jpg

Lehká oprava smaltovaného sila řeší případnou netěsnost, korozi či mechanickou závadu jen na přechodnou dobu. Většina lehkých oprav se provádí za plného provozu zemědělského sila, to znamená že silo nemusí být vyprázdněno. Upozorňujeme že pro trvalé odstranění případných závady je potřeba povést opravu střední nebo generální.

Střední opravy sil

stredni-oprava-sila-min.jpg

Poškozené šrouby se vyměnění, spoje se z vnitřní strany očistí, odmastí a přetmelí souvislou vrstvou tmelu tak, aby byly zakryty nechráněné okraje plechů. Poškozená místa na plechách se opraví přetmelením. Kotevní pásek se vymění za nový. Po kontrole stavu podlahy se poškozené místa opraví a celá podlaha se očistí a natře speciálním nátěrem nátěrem.

Generální opravy sil

generalni-oprava-sila-min.jpg

U toho typu opravy se domontuje 80% plechů které se renovují nebo vyměnění za jiné renovované. Renovované plechy budou namontovány pomocí nového spojovacího a těsnícího materiálu. U nedemontovaných lubů budou vyměněny špatné šrouby, ostatní postup opravy je shodný s opravou střední včetně výměny kotevního pásku a opravy podlahy.

Kompletní generální opravy sil

zastreseni-nadrze-th.jpg

U toho typu opravy se domontuje 80% plechů které se renovují nebo vyměnění za jiné renovované. Renovované plechy budou namontovány pomocí nového spojovacího a těsnícího materiálu. U nedemontovaných lubů budou vyměněny špatné šrouby, ostatní postup opravy je shodný s opravou střední včetně výměny kotevního pásku a opravy podlahy.

Zvýšení kapacity sil

navyseni-kapacity-sila-min.jpg

U smaltovaných sil typu Vítkovice je možné za určitých technických předpokladů zvýšit užitný objem skladovacího sila. Navýšení musí předcházet revizní prohlídka, posouzení a vyjádření statika. Ve většině námi řešených případů navýšení kapacity, musela být souběžně provedena střední nebo generální oprava sila.

Zastřešení sil

zastreseni-nadrze-th.jpg

Provádíme dodatečné zastřešení smaltovaných a pozinkovaných sil několika typy střešních systémů. Průměry smaltovaných zemědělských sil 6 a 8,5m dokážeme zastřešit oboustranně smaltovanými plechy včetně technologických otvorů a přírub. Dodatečné zastřešení skladovacích sil se provádí velmi zřídkavě.

Opravy a renovace sil

opravy-renovace-001-min.png

Nabízíme naše zkušenosti a služby v oblasti oprav a renovací sil. Opravy a renovace sil provádí naši proškolení pracovníci s mnohaletými zkušenostmi. Opravy a renovace provádíme jako doplňkovou službu našeho standardního montážního programu stavby sil. Myšlenka renovací opotřebených částí sil není nová, vyplývá z poznatku,že ve velké většině se díly sila vyřazují proto, že některá z ploch je silně zkorodovaná či jinak mechanicky poškozená, zatím co ostatní plochy jsou víceméně v pořádku. Není tedy zapotřebí měnit všechny díly sila ale stačí zrenovovat tu danou špatnou část, vyměnit spojovací materiál, přetmelit.

Výhody renovace sil

opravy-renovace-002-min.png

Zákazníkům, kteří chtějí zrovoznit starší nepoužívaná sila nabízíme provedení opravy či kompletní renovace sila. Tímto způsobem je možné podstatně snížit náklady potřebné k výstavbě sila nového.

Výhody tohoto řešení jsou zřejmé:

  • opotřebené části sila jsou renovované nebo nahrazené jinými již renovovanými díly
  • silo je opraveno na místě
  • na opravu či renovaci zemědělského sila je poskytována záruka
  • případné speciality jsou průběžně řešeny ve spolupráci se zadavatelem, což se zpětně promítá do kvality opravy či renovace zemědělského sila

Jsme přesvědčeni,že tak,jako našim stálým zákazníkům,můžeme i Vám nabídnout některá řešení vašich problémů v oblasti opravy a renovací sil a přídavných technologií.

Ukázky oprav a renovací sil najdete ve fotogalerii: fotogalerie.png

Tabulka velikostí pozinkovaných sil s rovným dnem je ZDE

Tabulka velikostí pozinkovaných sil s kuželovou výsypkou je ZDE

Tabulka velikostí smaltovaných sil je ZDE

Pro stažení stránky ve formátu PDF klikněte na ODKAZ

Akční nabídky