Rovné dno
Schéma sila s rovným dnem

Obilní sila jsou v provedení s rovným dnem pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání může být podlaha opatřena odvětrávacími kanály do který vhání vzduch provzdušňovací ventilátory. Vyskladňování je prováděno pomocí vyhrnovacího zařízení umístěného uvnitř sila na dně.

Betonová výsypka
Schéma sila s vestavěnou betonovou výsypkou

Obilní sila v provedení s vnitřní betonovou výsypkou jsou pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání může být silo opatřeno odvětrávacími kanály do který vhání vzduch provzdušňovací a protikondenzační ventilátory. Betonová výsypka slouží k vyskladňování sila. Při použití betonové výsypky se zmenší kapacita sila.

Vestavba do sila
Speciální vestavby do sil

Další možností vyskladňování smaltovaných nebo pozinkovaných sil je namontování speciální kovové vestavby. Vestavby je možné namontovat i do sil v provozu. Tyto mohou být kuželovité nebo šikmé. Sila mohou být opatřena systémem aktivního odvětrávání pomocí provzdušňovacích a protikondenzačních ventilátorů. Střecha je opatřena výduchy.

Falešné dno
Silo s falešným dnem

Obilní sila jsou v provedení s falešným dnem pevně upevněná k železobetonové desce. Pro aktivní odvětrávání uskladněných zrnin je podlaha opatřena odvětrávacími průduchy do kterých vhání vzduch provzdušňovací ventilátory. Vyskladňování obsahu je prováděno pomocí vyhrnovacího zařízení umístěného uvnitř sila na falešném dně.

Obilní sila

Posklizňová úprava zrnin 02

Obilniny jsou sezóním produktem zemědělství a protože jsou ve většině případů spotřebovávány průběžně je nutné zabezpečit kvalitní skladování. Pro potřeby zemědělců i potravinářského průmyslu dodáváme sila z oboustranně smaltovaných plechů. Obilní sila dodáváme pro skladování obilí, kukuřice a dalších zrnin, např. řepky. Zákazník si může vybrat novásmaltovaná sila Permastore nebo renovovaná smaltovaná sila typu Vítkovice. Sila pro skladování obilí a zrna montujeme včetně všech potřebných doplňků a příslušenství.

Nová pozinkovaná obilní sila

Skladovací sila 03

Pozinkovaná obilní sila jsou našim zákazníkům dostupná od průměru 4,57 m, až do průměru 32 m. Používáme výhradně vysoce kvalitní pozinkovaná sila s vlnitým plechem se sílou vrstvy ve standardu G-115 (350 gr/m2), což je o 25% silnější ochrana před oxidací, než běžně používaný standard G-90.

Standardní kompletaci pozinkovaného sila s plochým dnem najdete ZDE

Tabulka velikostí pozinkovaných sil s rovným dnem je ZDE

Tabulka velikostí pozinkovaných sil s kuželovou výsypkou je ZDE

Ukázky pozinkovaných sil najdete ve fotogalerii: Fotogalerie pozinkované sila

Renovovaná smaltovaná obilní sila typu Vítkovice

Skladovací smaltovaná sila 02

Renovovaná smaltovaná sila jsou dostupná v průměru 6,0 a 8,57 m, vždy s úpravou pro aktivní větrání s možností krátkodobého uskladnění zrna až do vlhkosti 20% či s možností vlastního dosušení z vlhkosti 18%! Vždy je dodáván nový (vysoce pevnostní) spojovací materiál a těsnící tmel. Životnost renovovaných dílů je 20 let.

Ukázky smaltovaných sil najdete ve fotogalerii: Fotogalerie smaltovaných sil

Tabulka velikostí smaltovaných sil je ZDE

Pro stažení stránky ve formátu PDF klikněte na ODKAZ

Akční nabídky