Morkus Morava s.r.o.

logo-morkus-klasic.jpg

Firma MORKUS Morava s.r.o. byla založena v roce 2003. V tomto období ještě fungovala jako fyzická osoba David Morkus. V červnu 2007 se místem podnikání stala nová provozovna ve Slavíči u Hranic na Moravě, zde firma stále sídlí. S nárůstem aktivit a nabízených služeb, byla v roce 2008 provedena transformace na společnost s ručením omezeným. Od tohoto data společnost podniká pod názvem MORKUS Morava s.r.o.

V té době byla činnost firmy MORKUS Morava s.r.o. orientována na likvidace a demolice s následným využitím skladovacích a výrobních hal, sil, zásobníků a nádrží které byly dodávány a stavěny v repasovaném provedení. U nových dodávek jsme tyto materiály nakupovali od různých výrobců. Od roku 2009 jsou již veškeré práce prováděny jako komplexní stavby, včetně dodávky a montáže veškerých technologií. Součástí nabízených služeb je i provádění drobných i komplexní oprav smaltovaných nádrží, sil a zásobníků včetně pravidelných revizních prohlídek. V návaznosti na tyto služby jsme se rozhodli vyhledat kvalitního výrobce smaltovaných skladovacích objektů. Po více jak ročním hledání padlo definitivní rozhodnutí. Veškeré naše požadavky plně splňoval anglický výrobce smaltovaných nádrží, firma PERMASTORE Ltd. S ním jsme v roce 2013 podepsali distributorskou smlouvu. Od zahájení činnosti firmy Morkus Morava s.r.o. provádíme taktéž stavební práce v průmyslové, zemědělské a komunální sféře. Od roku 2014 máme vlastní výrobu ocelových konstrukcí ve Slavíči u Hranic na Moravě. Vyrábíme a montujeme ocelové montované haly pro zemědělskou, průmyslovou a obchodní sféru. V roce 2016 jsme zařadili do nabízených služeb a produktů dodávky a výstavby kompletních peletovacích linek.

Firma MORKUS Morava s.r.o. naplňuje veškeré kvalifikační a zákonné požadavky potřebné pro všechny uvedené práce a služby. Při těchto činnostech vždy dodržujeme předepsané technologické postupy s důrazem na bezpodmínečné plnění všech ekologických kritérií a dodržování podmínek BOZP či protipožární ochrany.

V oblasti výstavby a opravy smaltovaných nádrží, sil a zásobníků a provádění veškerých stavebních prací máme více jak desetiletou praxi. Za toto období jsme již realizovali více jak čtyři stovky zakázek různého rozsahu.

Představení firmy komplet ZDE

Představení firmy ke stažení ZDE

Stavby pro zemědělce

smaltovane-sila-th.jpg

Zabýváme se demontáží, opravou, renovací velkokapacitních sil, nádrží a zásobníků typu Vítkovice. Díky několikaleté praxi a zkušenosti v této oblasti se řadíme mezi špičku v tomto oboru činností. Zabýváme se taktéž likvidací těchto starších kovových kontrukcí, hal a kompleteních technologických celků. Svou činnost jsme také rozšířily o montáž skladovacích objektů, velkokapacitních sil, nádrží a zásobníků ze smaltovaných plechů. Při práci používáme prověřený, bezpečný a odzkoušený postup práce. Informace o námi realizovaných projektech naleznete ve fotogalerii s názvem referenční stavby.

 • Sila

  sila

  Obilní sila dodáváme pro skladování obilí, kukuřice a dalších zrnin, např. řepky. Zákazník si může vybrat nová pozinkovaná sila nebo renovovaná smaltovaná sila typu Vítkovice.

 • Zásobníky

  zasobniky

  Nabízíme komplexní služby v oblasti krátkodobého skladování materiálů v zásobnících. Zásobníky jsou tradičním způsobem řešení krátkodobých skladovacích potřeb pro mnoho oborů

 • Nádrže

  nadrze

  Smaltované nádrže jsou tradičním způsobem řešení skladovacích potřeb pro mnoho oborů. Naše služby pokrývají celý proces realizace, od projekčních prací až po dodávku a montáž.

 • Posklizňové linky

  poskliznovky

  Neustále se zvyšující význam obilovin v potravinářském, krmivářském a energetickém sektoru klade také zvýšené nároky na komplexní řešení jejich zpracování a skladování.